Атлетико Мадрид осваја инаугурални трофеј Лиге Европе - разбија Фулхамова срца

Антонио Лопез Атлетико Мадрид 2009/10

Атлетицо Мадрид 2 - 1 Фулхам (АЕТ) (ФТ 1-1)

Атлетицо Мадрид је у четвртак увече освојио почетну Лигу Европе класичним приказом, али храбрим отпором Фулхама. Будући да су тимови зашли у блокаду у пуном времену, изгледало је да је игра на корак до пенала, јер 25 минута продужетка није могло раздвојити ни тимове. Потом је Диего Форлан други пут погодио други пут на мечу да би добио утакмицу за Атлетицо и разбио Фулхам срца.

Одувек је то била бајка за јужну лондонску страну. Нико никада није реално очекивао да ће стићи овако далеко, нема везе да први пут у историји подигну европски трофеј. И коначним звиждуком, бајка је била готова, Атлетицо Мадрид ће бити постављен као прво име на трофеју Лиге Европе.

Диего Форлан отворио је гол за шпанску страну у 32. минути, а грешка одбране је довела до гола. Прво је Паул Концхески дао предност, а Антонио Реиес је започео потез који Фулхам није успео да заустави, Форлан је из близине завршио Атлетицо испред 1-0. Фулхам није дуго легао, а неколико минута касније Замора је пробила стражњи заштитни образац Атлетица. Атлетицо није успео да ослободи опасност и Золтан Гера је поставио ударац из близине за Симона Давиеса који је убацио у мрежу Атлетица за изједначење.

На полувремену су резултати остали 1-1, а даљњих 45 минута Атлетицо-овог напада је видио како доминирају у посједу и одскачу од своје класе, али никада нису направили важан пробој. Фулхам се бранио храбро, али ретко је претио из контранапада, а како се игра настављала показивали су знакове умора.

Тако је требало продужити време, а по истом обрасцу пратили смо прво полувреме и 10 минута у другом. Само 5 минута дуже, био би то пенал, али онда је Агуеро подигао лопту с леве стране. Маштовит мали потез и лоптицу упутио је Форлану који се нашао неозначен и у простору у средини шеснаестерца. Безобразан замах, благи одбој, Сцхварзер је претучен и утакмица је добијена за Атлетицо. Сан о Фулхаму и величанственом менаџеру Роиу Ходгсону.

Атлетико је подигао трофеј и то је заслужено када је све речено и учињено. Јер није било сумње да су они бољи тим.