Олимпијске игре Бејинг 2008 - женски фудбал
Олимпијски фудбал 2008. почиње.

Број тимова на олимпијском турниру за женски фудбал повећан је на 12 за ове Олимпијаде у Бејингу. Игре у женској конкуренцији играће се између 6. и 21. августа са четири групе од четири тима. У свакој групи најбоље две екипе напредоваће до нокаут фаза, све док не победи.

Два дана пре него што је Олимпијске игре 2008. званично отворено, почео је фудбалски турнир. Женски догађај започео је у уторак, а мушки догађај је данас. У женској конкуренцији домаћин домаћина турнира Кина славила је у уводној утакмици победу 2: 1 над Шведском. Ксу Иуан је ставио Кину ахеа прије него што је Лотта Сцхелин изједначила за Шведску. Хан Дуан'с победио је у 72. минуту за свој 101. међународни циљ и Кину ставио испред своје групе.

Светски прваци Немачка одиграли су своју прву утакмицу против Бразила, тима који су прошле сезоне победили са 2: 0 у узбудљивој игри за освајање Светског купа. Овај пут утакмица није испунила очекивања, резултирајући нерешеним резултатом 0-0.

У међувремену, уследио је шок дана када је Норвешка победила одбрамбене олимпијске шампионе САД. Лаурсен Каурин и Мелисса Виик постигли су голове у прве четири минуте и након тога игра више није постигла даљње голове. Каурин погодак за мање од 2 минута оборио је рекорд за најбржи икад постигнут гол на турниру за женски олимпијски фудбал.

У осталим утакмицама Канада је победила Аргентину 2: 1, Северна Кореја је победила Нигерију 1: 0, а Јапан је ремизирао са 2: 2 са Новим Зеландом.