Четврто коло финала УЕФА Лиге шампиона

УЕФА Лига шампиона - Четвртфинални финални резултати од 8./9. Априла 2008

Барселона 1 ФЦ Шалке 0

Барселона је укупно победила 2: 0.

Барселона је резервисала своје место у полуфиналу Лиге шампиона голом Тоуре Иаиа у 43. минуту. Шалке је играо веома добро и било је жао што нису добили више од меча. Ово није стара Барселона, упркос пласману у полуфинале ово је била далеко од убједљиве победе, изгледали су растављено кроз обе ноге, међу гласинама да у кампу постоје невоље.

Пуиол је резервисан после 64 минута и пропустиће полуфинале због суспензије.

Манчестер Јунајтед их чека у полуфиналу, а иако Барселона још није стигла на Ноу Камп у овом такмичењу, пред њима ће бити огроман задатак да сачувају тај рекорд нетакнут.

Манчестер Јунајтед 1 Рома 0

Манцхестер Унитед је побиједио резултатом 3-0.

Алек Фергусон је направио неколико измена на домаћем терену, одмарајући многе важне играче за пролазак у Премијер лигу, уверен да ће вођство 2-0 из прве деонице бити довољно да их видимо.

Та коцка се показала исправном када је ронилачки залет Царлос Тевеза у 70. минути, након што је Харгреавес индустријски кренуо низ десну страну, прелазећи са линије да би Тевез ријешио ствар.

Де Росси је промашио пенал из пенала за италијанску страну у 29. минуту и ​​тиме пропустио било какву наду да се врати у меч. Резултат је ретко био у сумњи, јер је Јунајтед углавном доминирао. Тренер фудбалера Роме Луциано Спаллетти пожалиће што није извео утакмицу ослабљеном Јунајтедом.

Ливерпоол 4 Арсенал 2

Ливерпоол је укупно освојио 5-3.

Манагер Рафа Бенетез је почео у формацији 4-4-2. Ливерпоол је испрва изгледао врло уздрман када је Арсенал ишао напред и доминирао првих 15 минута. Арсенал је прво постигао гол у 13. минуту голом Диабија и постављена су питања у вези тактике Рафа Бенитеза.

Чинило се да је страна Арсенала с лакоћом оборила везњак. Ливерпоол уопште није стварао никакве шансе све док Сами Хиипиа главом није у 30. минуту главом постигао изједначујући гол.

Одједном су почели веровати да могу победити и Ливерпоол је почео да притишће Арсеналу, коме је самопоуздање као да је нестајало док је домаћа публика изашла иза црвених. Све мисли о борбеној одборничкој борби на Анфиелду обрушиле су се и показало се да је то била убедљива представа.

Ливерпоол је поново постигао сјајан гол Фернанда Торреса у 69. минути.

Адебаиор је изједначио на 2-2 у 84. минуту против почетка игре.
Било какве наде у опоравак одмах су пропале након што је Риан Бабел оборен у казнени простор одмах након тога. Геррард је реализовао пенал. Реплаис је касније показао да је реч о одлуци 50/50 и менаџер Арсенала Арсене Венгер није био задовољан због тога у каснијим интервјуима.

Риан Бабел је завршио победу после сјајног соло трчања непосредно пред финални звиждук. Чека се полуфинале против Цхелсеаја.

Челси 2 Фенербахче 0

Челси је укупно победио 3: 2.

Голови Мајкла Баллака у 4. минуту и ​​Френка Лампарда 3 минута пре краја надокнадили су прволигашку предност турске стране Фенербахчеа да би Цхелсеа стигао до трећег полуфинала Лиге шампиона за 4 године. Фенербахче је уписао храбру борбу у свом првом четвртфиналном финалу, али то није требало бити. Навијачи Челсија нису били потпуно уверени, али њихова победа гарантује да ће у финалу Лиге шампиона ове године сигурно бити барем један тим енглеске Премијер лиге.

Да ли ће тим бити Ливерпоол или Цхелсеа? Да ли ће то бити Манчестер Јунајтед или ће повратак у кондицију Светског играча године Лионела Месија обезбедити да Барселона напредује до финала у Москви?