Финале фудбалске конференције Мајор Леагуе Првенство Западне конференције - Хјустон Динамо у Лос Анђелес Галаксију

ЛА Галаки и Реал Салт Лаке су напредовали до финала.

У веома забавном викенду Мајор Леагуе Соццер-а, финалисти овосезонског МЛС купа одлучени су јер су финале конференције одигране са максималном драматичношћу. Ове две утакмице су имале све, у близини промашаја, забрањених голова, спорних одлука, пенала, а у ЛА-овом Хоме Депот центру, чак и прекида напајања!

Оба меча отишла су у продужетак, јер 90 минута напада и контранапада није било довољно да се разбије застој у ниједној утакмици. У источној конференцији у суботу чак ни продужетак није био довољан, а казнени ударци су били све што је могло раздвојити две екипе.

Петак, 13. новембра 2009
Првенство Западне конференције
(Кућни депот центар - ЛА)
ЛА Галаки 2 - Хоустон Динамо 0 (Након продужетака) ФТ 0-0
Стријелци: Грегг Берхалтер 103; Ландон Донован (оловка) 109

Након непогодаких 90 минута, Грег Берхалтер је довео домаће предности у 19. минуту продужетка. Слободан ударац Давида Бецкхама узроковао је проблеме у одбрани посетиоца, нису успели да очисте линије и Берхалтер је скочио да стави Галаки испред.

Потом је рекордни 17-ти гол МЛС-а за Ландон Донован-а из пенала у 2. минуту од последњег звиждука ставио меч даље од Динама и видео Галаксију до финала МЛС купа.

Субота 14. новембар 2009
Цхампионсхип Цонференце Цхампионсхип
(Тоиота Фиелд - Чикаго)
Реал Салт Лаке 0 - Цхицаго Фире 0 (након продужетака) ФТ 0-0
(5-4 пенала)

Реал Салт Лаке побиједио је Цхицаго Фире са 5: 4 након пенала, након што се екипе нису могле раздвојити у гол-регуларном и продужетку. Голман Салт Лакеа, Ницк Римандо, био је јунак дана, постигавши три поготка, док је заменик Нед Грабавои убацио Реал и запечатио разочарање због навијача Цхицага који су гледали како њихов тим пропада у финалу конференције за трећу сезону узастопно.

Реал Салт Лаке сусреће ЛА Галаки у финалу МЛС купа 22. новембра у Сијетлу, на стадиону Квест Фиелд.

Видео Упутства: NYSTV - The Wizards of Old and the Great White Brotherhood (Brotherhood of the Snake) - Multi Lang (Април 2024).